Показват се публикациите с етикет Любов. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Любов. Показване на всички публикации

вторник, 21 февруари 2012 г.

Измерител на любов

Любовта...не се засяга, не се раздразнява и не е злопаметна, не държи сметка за злото, което и е причинено (не обръща внимание на злото, което е изстрадала). /І КОРИНТЯНИ 13:5/ (според Разширената Библия)

Тук имаш един термометър на любов, който измерва, колко е гореща любовта ти! Много просто е да установиш, дали ходиш в любов или не. Когато започнеш да държиш сметка за злото, което са ти сторили, ти не ходиш в любов. Докато ходиш с Бога и стоиш пълен със Святия Дух, ти
няма да държиш сметка за зло.
През изминалите години, когато виждаха несправедливостта спрямо мен, хората казваха: “Не бих се примирил с това, не бих оставил
нещата така! Не и аз!” Просто си мълчах и никога не казах дума, усмихвах се и продължавах да се радвам. Не бих отделил време да отричам, дори ако биха обявили, че съм убил баба си! Бих продължил да казвам: “Алилуя! Слава на Бога!”
Предполагам, че и ти ходиш в любов спрямо тези, които постъпват зле към теб. Ако ходиш в любов независимо от незаслуженото страдание, ти ще постигнеш много след време! Въпреки това някои хора ще счетат това твое отношение за слабост.
Даже проповедници са ми казвали: “Трябва да е слабост в характера ти, че никога не се защитаваш.” Не, това е силната ми страна! Любовта никога не отпада. Аз просто отказвам да храня в сърцето си неприязън към когото и да
било.

Изповед: Аз съм човек на любовта. Затова не се обиждам, не се раздразнявам и не съм злопаметен. Не храня в сърцето си неприязън
към никого.

сряда, 21 юли 2010 г.

Деца на деня

sleeping_baby_small-291x3001В ДЕНЯ НА АРХЕОЛОГА ПРАВОСЛАВНИТЕ СТАРОСТИЛЦИ ПРАЗНУВАТ ТРИФОН ЗАРЕЗАН,А КАТОЛИЦИТЕ СВЕТИ ВАЛЕНТИН.ДА ПРИПОМНИМ,ЧЕ ПОСЛЕДНАТА ГОЛЯМА ГНОСТИЧЕСКА ШКОЛА БЕ ОСНОВАНА  ОТ ВАЛЕНТИН ПРЕЗ ІІ ВЕК-НАПИСАЛ "ЗА ТРИТЕ ПРИРОДИ".ТОЙ ОПРЕДЕЛЯ БИТИЕТО НА БОГА КАТО "БЕЗДНА",ОТ КОЯТО ЕМАНИРАТ ДУХОВНИ СЪЩНОСТТИ - ЕОНИ И ЕДИН ОТ ТЯХ СЪЗДАВА МАТЕРИАЛНИЯТ СВЯТ. ИСТИНСКАТА МИСИЯ НА ЕОНА ХРИСТОС Е ДА ДОНЕСЕ ГНОСИС (ПОЗНАНИЕ) ЗА ДА МОГАТ ЧОВЕШКИТЕ ДУХОВЕ ДА СЕ ВЪРНАТ В БОЖЕСТВЕНАТА ПЪЛНОТА(ПЛЕРОМА)

СТРАННИЦИ  ВЪВ ВРЕМЕТО СМЕ НИЕ ВЗЕЛИTE  ПРИЧАСТИЕТО НА ЛЮБОВТА… И С ЛЮБОМЪДРИЕ В ТОЗИ БОЖИ ДЕН ЗАПОЧВАМЕ ГОДИНАТА НА ТИГЪРА…
БЛАГОДАРЯ  НА ПОСОЛСТВОТО НА МИРА ЗА ТЕХНИЧЕСКАТА ПОДКРЕПА. БЕНКОВСКИ ПРЕДВОЖДАШЕ ХВЪРКОВАТАТА ЧЕТА, А ДНЕС ПРЕПОДОБНИЯТ МУН ПРОГЛАСИ И ВСЕМИРНО ПРИЛОЖИ ОБЕДИНИТЕЛНИЯТ ПРИНЦИП!

ПРИВЕТ ОЗАРЕНИ ЛИЧНОСТТИ - ТЪРСАЧИ НА ИСТИНАТА, ДЕЦА НА  ДЕНЯ,

Единственото нещо, което ще спаси човечеството е равнопоставеното общуване между осъзнали своята уникалност индивиди (любими деца на Вселената) за взаимна радост и полза! - това е посланието на ДИМИТЪР КРЪСТЕВ-СЪЗДАТЕЛЯТ НА ДУОНИКА И ЧАТКАЛИНА.

      - "Аз съм, този който отврям вратата.Ти си ,който я затваряш .Той е,който заповядва кога да се отваря и затваря вратата.

      Ние едни на други сме проводници на Божествената  любов.Всеки един човек предава от себе си нещо специфично,което го няма у нас.(…)В това отношение ниение сме важни едни на друг.Всеки един човек ще предаде нещо особемо от Божията мъдрост:много малко.всеки ще предаде нещо особено от Божията истина."
Учителят на Бялото Братство БЕИНСА ДУНО е знаел последователността:
     "Три неща има в живота,които са важни в Божественият живот:любовта,която дава,която носи живот;мъдростта, която дава знание  ;истината,която дава живот.Ако ти не познаваш любовта,животът не може да дойде в тебе.Ако ти не познаваш мъдростта,знанието не може да дойде в тебе.Ще имаш знание, от което хората умират.Ако не познаваш истината,свободен не можеш да бъдеш. "

ПЕТЪР ДЪНОВ- ИЗ "Ликвидация на века "и "Плодовете на любовта"


    А отлетелият след птиците ШРИ ЧИНМОЙ твърди:
"-Когато властта на любовта замени любовта към властта,човекът ще има ново име-Бог!"
и още:
  "-Всеки ден има да научим само едно:-как да бъдем истински щастливи!"

ХЕГЕЛ БЕ КАЗАЛ:"ФИЛОСОФИЯТА Е БЕЗКРАЙНО БОГОСЛУЖЕНИЕ!"

ДНЕС  ЕДНО СЛЪНЧЕВО ДЕТЕ НА ДЕНЯ С БЛАГОДАРНОСТ ВИ ПРЕДЛАГА ИЗВАДКА ОТ СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ НА МЪДРОСТТА ВАКЛУШ ТОЛЕВ И НЕКА НУР ВИ ОСВЕТИ…
В днешният  ДЕН  е хубаво да заменим УЧИТЕЛСKИТЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТТИ(ГУРУ-ПАРАМПАРИТЕ) С / МОЯ ТВЪРД/ ДУХОВНИТЕ ВЪЛНИ-степени в усвояването на Бога:
В Духовната вълна на Сътворението имаме едно вложено божество ,което трябва да си отвоюва образ,за да се разгръща.В Сътворението човек води първата борба за себе си!

В духовната вълна на Митологията имаме едно разкъсано божество,което трябва да събуди потребата на човека от безсмъртие .В Митологията боговдъхновението на човека създава многоликите божества, за да овладява стихиите!
В духовната вълна на Правдата имаме имае едно Божество без име, което трябва да си почине,т.е. да се освободи от многото богове.В Правдата е възпитанието на ума що е добро и що е зло-нравственит закон да мотивира в човека поведение!
В духовната вълна на Любовта имаме едно индувидуализирано божество,което трябва да се види, като дете на Бога.В Любовта е идеята за жертвата- заради Възкресението!Тя започва с Кришна и завършва с Христос ,а един последен видим отблясък е  с Беинса Дуно .. (мое допълнение)                                                                                      

В духовната  вълна на Мъдростта имаме едно зримо божество,което трябва да се освободи от полярносттите.В Мъдростта е служениeто като зов за обожествяване!
В духовната вълна на Истината имаме едмо овладяно божество, което трябва да събуди прозрението на третото си око.В Истината е идеята за Свобода!Да припомним,че 3% от българите имат отворен шев на челото…(мое допълнение)
В духовната вълна на Свободата имаме едно осъществено божество,което трябва да бъде Съсътворител на Сътворителя си .Свободата е Богоживеене!

(Аз лично избягвам думата "трябва"…)


Човекът се разгръща в Бога и Бог се Себесъзнава в човека!
ИЗ "7-ТЕ ЛЪЧА НА ЕВОЛЮЦИЯТА" НА ВАКЛУШ ТОЛЕВ

Ученията-крайпътни камъни  са белязали ПЪТЯ…

  ВЕРИГАТА СЕ Е ПРЕОБРАЗУВАЛА В БЯЛОТО БРАТСТВО - ОТ МОРЕТО КЪМ ЯНТРА ,ОТ ВЪНШНА БЕЗКРАЙНОСТ КЪМ ВЪТРЕШНО РАЗВИТИЕ,БЕЛЯЗАНО ОТ ИСИХИЯ …и днес Планинските ВЕРИГИ  ни освобождават от земните ОКОВИ!/ДОРИ С НЕЗАКОННИЯТ ЛИФТ ДО 7-ТЕ ЕЗЕРА?!/

  Петър Дънов даде "завета":МИСЛИ-ПРАВО МИСЛИ…На поста на неговият съсед Георги Димитров дойде момче от ПРАВец .Неговата първа дъщеря приложи правилно учението…

Агни йога даде огненият път към съвършенство,а днес е време за самокръщение:

    615.Защо учениято трябва да върви по пътя на достиженията?Нима то може да бъде дадено като лъжица с лекарство ?Но стомахът има определен обем,когато съзнанието не принадлежи към постоянните величини.Наистина възможно е да съществуват двуноги почти без съзнание.Някои могат да бъдат лишени от съзнание поради безмерните си страсти.Има съзнания,потъмнели от кармата.Има съзнания,потъмнели от условностите на века.Както цветята,които се развиват в парници,съзнанието се нуждае от грижи.Затова интуицията трябва да поеме грижите.за основата на съзнанието.Но изтънчването на съзнанието става бавно,като полировката на кристала.Не по личните схващания,но по качеството на дей ствията се познава раширеното съзнание.Учението се дава като камъни на изграждаща се кула.ако те се изсипят наведнъж ,ще се получи не кула,но грамада.

Човек,когато дава своите знания,трябва да ги поднася като зидаря,който зида тухла след тухла,камък след камък.(мое подчертаване)   ВАКЛУШ("НУР"5/94)

Учението Път на Мъдростта е един вулкан, който със своето изригване премахва много от скрупулите,които културите на миналото са наложили като поведение.Казал съм,че от ковчега на Изида излизат Богове,а от ковчега на Реформацията излизат скептицизъм и схоластика .Следователно са налице предпоставки, отработвали необходимото съзнание за промяна.
       Това,което може да направи човекът,е да извика нови енергии, нови пътища- Всичко ново творя.Ето това трябва Децата на Деня да направят.Затова казвам,че те не са апостоли,не са вестители,нито проповедници.Те са Ден.И когато в книга Битие  четете ,че Сътворителят казва : Fiat Lux-Да бъде Светлина!,която няма нищо общо с материалната светлина на Слънцето,звездите и пр.,какво поставя,как бележи този Ден?Той  не  казва Ден първи- казва Ден един.Ден един-Fiat Lux!

Децата на Деня са взрив,те са Път!
  Път и то вътре,в себе си да изходите своята Голгота;да влезете  в своя гроб-това,от което сте направени,да го одухотворите;да направите Възкресение и да станете Единосъщие!
      Еволюцията е работила с милиони години  и продължава да работи,за да може да типизира това,което наричаме физически раси,и онова, което официозът не признаваше,но то е реалност- духовни раси(а ние дори даваме идевта за Духовните вълни!);това;което е зримо,и онова,което е незримо.
      Той,Сътворителят,ви даде дихание - Той ви даде Себе Си!По този начин ние ще трябва да потърсим белезите.Тази съвместимост  между дадеността и,която наричаме Космос, и планетната даденост,която типизира човека в неговата анатомия,в неговата биология.И оттук нататък как го типизира в инволюцията, за да го прати в еволюцията и да  създаде от инволюцията еволюращата духовност.От Безпричинната Причина, Неизмеримостта,до последността на Бог Отец,ние отиваме до какво?Ние отиваме до човека.
     Духовните културни раси не са географските,но те създават белезите,те чертаят физиогномията.

     И колкото и голяма да е далечината ,ние имаме духовно различие не защото с различна част от Диханието на Твореца сме дарени, а защото с различно поведение сме осъществявяли психологическите дадености и мисловните възможностти,отстоявяли предмета човек в еволюция и прераждане.

     Умът,астралът…-те са ,които отработват качествата.Но когато ги надраснем,когати изведем причинността си,тогава виждаме,че тези качества са съобрабения за морално поведение, за таблица на морала .Имате:Не убивай!,Не кради !

Незримите качества у нас Диханието  отработва,

                                          а зримите - знанието в по-нисша степен на ума!

Съобржението на ума трябва да ви даде правила,за да изградите поведение.Поведението е преходност и в по-голвмата част за съжаление,услуга на престъпника.Какво прави този,който получава уж Божии заповеди?Мойсей счупва Заповедите , извикава си верните хора и(в Библията пише) убива 3000 души.А заповедта там казва:"Не убивай!"Затова пък Мойсей него погребаха в Обетованата земя.Но има ли някакво значение къде е погребан, като тов 3000 души също не ги погребаха в Обетованата земя?!

    Обетованата земя във вътрешната наша духовна,същносттна Божия даденост!Голямата среща,която културата на учението път на Мъдростта даде-Човешката божественост трвбва да се срещне с Божията човечност.Гърците ще нарекат Хаос това, от което излиза светът-ще говорят за Демиург.И Сътворителят им ще остава в развитие…

    Еволюцията има наличен ден.Съображение за сигурност е Адамовото поколение!Но какво стана с него?Обявиха го за недостатъчно човешко,за да му създадат потоп.Направиха потопа,унищожиха го.Пророчеството даде потоп,а Ной чрез науката създаде ковчег за спасение.Но какво остана в продължение на хиляди години от добродетелите на Ноевото човечество?Голямата теза  на това,която предшествува Учението Път на Мъдростта,е,че има един грешник,който,под страха за търсене на спасение, става покорен.И така институцията става по властна отколкото будността на човека като Богопратен.

Знаещият е повече от безгрешният

                                                 е белег на Знанието!

      Само на едно место в своята битнина Иисус Христос рече,само на Голгота:Прости им,те не знаят!Това е единственото место,където поставя идеята за Знанието,на коетосега УчениетоПът на Мъдроста на само му дава първенство. Проблемът не е запървенството-проблемът е дасе остави в музейната безценност идеята за добродетелите:Не лъжете!Не крадете!…Защото и след Ноевия ковчег също лъжат,също крадат,също убиват…

   Ние много се радваме на гениалността на драмарурзите.Само един в световната култура досега даде идев,когато се касае за драма.Това е Есхил!Той даде идеята за Прометей-яе който краде огън,отива на разпятие!правите жертва,за да осветите пътища.Това е идеята,и то още преди Христа,да се спасява човечеството.

                                                                        Индивидът отлъчва съзнание-личност,свързана с човека;;

                                                                        отлъчва и индивидуалност-свързана с планетата;

                                                                        но индивидът е духовна цялост-свързана с Космоса!

Синовността е свързана с Божествеността,а Духът ни като дихание -с Бога!(Неможе да има свобода от Бог.И съм казал,че Свободата като бъдеща култура ще се дава в поносимост, а не в измерение.)Следователно не можем да се лишим от Диханието-тази вътрешна благодат,което е създало у нас вътрешният олтар.И Христос дава в своето Откровение,че имате различни книги,които нарекох Книгата на Съществуването,Книгата на Астрала и Книгата на Живота-олтарната Книга.

Човекът е бог в развитие е и белег ,и Път!

Служение без себе си е белег , с който се характеирзират Децата на Деня!

Удобството на "лудия" е да извини посредствениците!Но "лудият" не може да не бъде преценен от гения!Че често съсъдът му,в който обема енергията на висшето тайнство се оказва малък.Тогава върху този съсъд трябва де работи, за да се помогне на будната лудост.Трябва да изградим обема на собственият си духовен път, за да можем тогава,когато просветлението дойде,когатоКундалини ни освети в своята благодатна дарба,да не бъде смутен умът ни ,аконъкой каже:"Те са луди!"Разпирете съда, за да приемете енергията на Духовното Учение на Мъдростта;за да можете, когато ви упрекнат,че сте луди,бие да сте гениални,дори Божествени!

     Ето каква защита трябва да поемете в своя път,след като познавате културата на миналото и тайната на бъдещето.

Децата на Деня са тайната на бъдещето-

те са клада на Свободата на бъдещето!

/подборка от списание "НУР"-1/2005/

АЗ,като последовател на ВАКЛУШ споделих едно прозрение и направих с(ъ)бор на приятели в Духовен ДОМ "БОЖИДАР" край РОЗИНО…..

И в духа на "Представи си" на ДЖОН ЛЕНЪН се създаде ШКОЛА "ЕдинЕниЕ-един Е НИЕ  и ние сме ЕДИН, СИРЕЧ БОГ Е В НАС И НИЕ СМЕ В БОГ! /ПО КЪСНО ПОЛУЧИХ ОДОБРЕНИЕ ЗА ТЪЛКУВАНИЕТО ОТ ВАКЛУШ/

   Имаме обобщаващи наПЪТствия:

   НИЕ сме СЪБОЖНИЦИТЕ,ТВОРЯЩИ БИТИЕ!

   ЖИВОТЪТ Е ВЗАИМНО ДАВАНЕ НА ВЪЗМОЖНОСТТИ!

И сега предлагам:

   "ЗАКОНЪТ НА ЛЮБОВТА Е СВЕТЛИНАТА В ЖИВОТА!"

     ДИ АЛ ПЕ //DIALSPE.HIT.BG/

понеделник, 19 юли 2010 г.

ЛЮБОВТА

"За света, ти може да си един човек, но за един човек, може да си целия свят"
Габриел Гарсия Маркес
Кой си ти за света около теб? Един от всичките? Някои не те забелязват, други се интересуват от теб, просто по навик или от любопитство.
Понякога  сме толкова самотни и празни. Търсим сродна душа или, ако сме я намерили, разбираме, че е по-лесно само да обичаш, но е трудно да докажеш любовта си - да направиш усилие за да я запазиш, за да укрепне, за да се спаси.
За един човек, сме единствените, необходимите, истинските и никой не може да ни отнеме любовта, обичта, приятелството, близостта, копнежа.
Ако сме заедно при всяка трудност, нерешителност, безсилие и в щастие, ако се подкрепяме в мир и хармония, като станем едно цяло - една душа и едно сърце, ако сме свободни, ако не се ограничаваме и притискаме един друг…
Понякога има пречки, конфликти между нас, но ако сме търпеливи, ако вярваме и имаме надежда,че нашата връзка укрепва всеки ден - правим грешки, падаме, но винаги сме устремени и вървим напред, и знаем, че любовта не е само чувство, защото чувствата рано или късно умират. Тя е действена, тя е изкуство, което повечето хора си мислим, че владеем.
"Него" или "нея" слушаме, да се оплаква, да се хвали, понякога мълчи, защото "той" или "тя" е най-важен от всички и от всичко.
Същественото е невидимо, скрито. Истината е там, някъде скрита дълбоко в нас, но  опитваме да избягаме от реалността, от самите себе си. Представяме се за други, не за такива каквито сме. А красивото е вътре в нас и се страхуваме да го покажем, защото сме слаби, или ни е страх, че трябва да се променим.
Всеки един е достоен. Всеки е "личност". И всеки копнее за един по-добър свят, който ние трябва да създадем.
Ако станем добри.
….

До утре…( Тоника СВ )

По ръцете лепне звезден прах
Аз съм пак до теб
Тази нощ нали не те е страх,
Под това небе
Отдалеч при нас идва малкия принц
С цвете в ръка
И целува всички тук преди да заспим,
преди да заспим.
Избледня в очите ми нощта
моят сън лети,
ще се срещнем в приказна страна,
утре може би
ще се будим пак по-щастливи, нали,
и ще шептим :
„Добър ден , от днес с теб ще бъдем добри,
ще бъдем добри”
….

вторник, 6 юли 2010 г.

Силата на мисълта

Unification Family Therapy

 

 

[ghost_jury.jpg]

 

 

Ако някой се оплаква за почти всичко, той ще е нещастен почти всякога! Ако някой приема всичко с радост, той ще е щастлив по всяко време! Когато истинската любов се развие в сърцата ни, слабостите естествено ще отпаднат, така както листата през есенните…

Чувстваме така както мислим

 

Един от най-великите психолози на съвремието казва: „Мислите ви са реални и в действителност са единственият източник на негативни чувства. Можем да кажем, че самите мисли са вашите негативни емоции. Причината поради, която в даден момент не се чувствате ядосани, е понеже сте заменили определени мисли с други. Новите мисли са причина за настоящите ви чувства.” С други думи, ако мислим, че сме жалки, ще се чувстваме жалки, ако мислим за нещата които харесваме в някой, ще изпитваме любов към него и т.н. 

Вътрешните изречения
Защо понякога сме изнервени? Ние постоянно въртим в съзнанието си определен тип изречения и мисли, и постепенно ставаме изпълнени с безпокойство. „О, може да сгреша…”, „Няма да се получи…”, „Ще се проваля…” Разбира се, че ако тези неща се случат това ще е лошо, но в действителност, точно защото продължаваме да си повтаряме такива катастрофални изречения, почти веднага започваме да чувстваме нервност и безпокойство.
Човешките емоции и чувства не се появяват просто магически от нищото. Те не извират мистериозно от нашите подсъзнателни нужди и физически желания. По скоро, почти винаги те произтичат директно от идеи, мисли, отношения и вярвания.
Най-приоритетните цели в живота

Има три основни цели в живота ни: (1) да развием характера и сърцето си; (2) да изградим любящо семейство изпълнено с истинска любов; и (3) да развием творчески и технически умения, за да доминираме над природата с любов.

Радостта е целта на живота ни

но радостта идва с постиженията… Използвайте енергията си позитивно и нека това бъде приоритетната цел в живота ви…
Истинска е любовта, когато даваме без очакване да получим. В процеса на нашето сътворяване Бог непрестанно е влагал 100% от всичко, което притежава. Бог влага всичко от себе си, защото иска обекта на Неговата любов да бъде по-добър от самия Него. Да живеем за другите означава, да даваме 100% от себе си, докато не остане нищо, което бихме могли да дадем. Единствено тогава любовта на нашия обект ще се върне обратно, за да запълни празнината.
Това, което в крайна сметка има значение, не е нашето познание, а искреността в любовта към Бог и хората… Ние научаваме най-много, когато инвестираме сърцата си в хората, напълно и безусловно…

Провалът на Сексуалната революция

 

zigmund_freid_russian_austria

Сексуална деградация и аморалност бе причина за разпадане на могъщи цивилизации. Дали днес просто не повтаряме историята. Разводите надминават 50%, а това води до намаляване на любовта и доверието в основната клетка на обществото, където младите би трябвало да развият съвеста и характера си. От тук и социалните проблеми нарастват главозамайващо. В основата на всичко това е културата на свободен секс прокарана чрез Сексуалната революция.

Днес сексът е навсякъде и е много по-показен от когато и да е било. Със сигурност обществото ни е по-развратно от което и да е било друго в историята. Много хора приемат това за естествен еволюционен процес или за знак, че се развиваме и модернизираме. Но това не е вярно.

Сексуалната революция беше един обмислен и злобен опит да се узакони безразборния секс. Три са основните фигури, които стоят зад тази Провалена Революция: Зигмунд Фройд, Алфред Кинси и Хю Хефнер. Те искаха да променят американското отношение и закони и определено имаха лични мотиви, а не обществени правейки това. Всеки един от тях имаше изкривена и деградирала представа за сексуалността, любовта и ролята на брака и семейството. Те убеждаваха,че всякакви сексуални желания са добри, че себеконтрола е нездравословен и неестествен, и че поставянето на каквито и да е ограничения върху сексуалната изява е потискане и нарушение спрямо личната свобода.

И все пак нравствената чистота не е “старомодна” идея. Святостта на брака и семейството помогнаха на САЩ да просперира. Всъщност, моралът на хората е много по-съществен за възхода или падението на цивилизациите, отколкото тяхна военна сила, икономическа мощ или технологични достижения. Примерите са многобройни: Рим, Гърция, Могулската империя в Индия, династията Хан в Китай – всички те са били унищожени поради невероятния упадък на морала им.

Разбира се, произходът на злоупотребата с човешката сексуалност е във време далеч преди Фройд, Кинси и Хефнер. Но нека видим как тези трима умове са ръководили “Провалената Сексуална Революция”.

ЗИГМУНД ФРОЙД (1856-1939)

Д-р Зигмунд Фройд, бащата на психоанализата, е бил един от първите в своя бранш, който изучава човешката сексуалност и как тя влияе психологически. Той свежда секса до основните човешки инстинкти, непоразлични от желанията за храна и сън. Заявява, че подтискането на което и да е сексуално желание води до психологически проблеми. Твърди също, че сексуалните подтици са толкова непреодолими, че ние сме им подвластни и сме в нужда да бъдем сексуално освободени. Фройд е започнал да атакува сексуалните ни норми, наричайки сексуалното въздържание “бесилка”, причинена от социалния натиск. Той е бил пристрастен и към кокаина. Имал е сексуални и хомосексуални връзки с свои роднини. По-късно негови ученици са доказали несъстоятелността на теориите му за сексуалността.

АЛФРЕД КИНСИ (1894-1956)

Алфред Кинси е наричан “бащата на Сексуалната Революция”. Защитил е докторат по зоология, изучавайки осите. След като е приел работа в Университета на щата Индиана, той променя своето поле на работа и се заема със задачата да разруши Американските сексуални стандарти.

През 1948 г. Кинси публикува доклад, наречен “Сексуалното поведение пр мъжете”. Този доклад съдържа абсурдното твърдение, че всеки един от десет мъже е хомосексуалст. Пет години по-късно излиза неговото продължение “Сексуалното поведение при жените”. Популяризирани в медиите и оставени очевидно непроверени за десетилетия, тези доклади са приети за истина, очертаваща Американските сексуални прояви. Поради това, че той е бил първият “секс-изследовател”, неговата работа не е била оспорена, въпреки факта, че той базира своите дефрмирани схвщания върху погрешно тълкувани “научни данни”. Днес той все още е смятан от мнозина за авторитет в сексулогията.

Неговите “научни” изследвания бяха опровергани поради “несъответствия в подбора и невъзможността да се има доверие на лични разговори (І). Това поставя нещата на мястото им. Кинси е използвал добре познати педофили, съкилийници в затвора и хора със сексуални отклонения, за да представи в напречен разрез вида на “нормалния” човек. Сексът между възрастен и дете е криминален акт, наречен “педофилия”. Кинси е бил партньор в стотици злоупотреби с деца.

Най-пагубното заключене, което Кинси прави е, че ние можем да се наслаждаваме на секса от момента на раждането ни. Приемайки погрешно, че човеците са сексуално активни от ражднето си, той оправдава кръвосмешението и секса с деца. За жалост той отива дори по-далеч, като си позволява да твърди, че хората могат да имат сексуални връзки с всеки и с всичко (дори животни) по всяко време. Сескуалните норми са представени като забрана, произлизаща от културните обусловености. Той дори одобрява изнасилването “дотогава докато не е изплзвана груба сила”(ІІ). Чрез публичната си изява Кинси представя на стотици хиляди хора по света своите схващания.

Идеите му проникват във всеки аспект на съвременното общество по света, включвайки политика, законодателство, медия, развлекателен бизнес и образование. А именно:

· Сексът извън семейството е приемлив, здравословен и нормален
· Чистосърдечният, открит и неограничаван секс трябва да се окуражава
· Сексуалността е извън контрол (подразбира се, че въздържанието преди брака е биологически необусловено)
· Бракът е резултат на социални обусловености
· Семействата не са необходими (подразбирасе контрола на възпроизводството е алтернатива, която заслужава внимание)
· Децата са сексуални от раждането си
· Педофилията и кръвосмешението са нормални

След правителствено разследване на Института Кинси и поради непрекъснат отказ от тяхна страна да отворят институцията си за академична критика той е затворен.

ХЮ ХЕФНЕР (1926)

Хю Хефнер е бил студент в колеж, когато докладът на Кинси е публикуван. Приемайки лъжите на Кинси, той иска да направи извратения секс норма за Америка и света. ПЛЕЙБОЙ става щедър дарител на Института Кинси. От своя страна Хефнер заема от Кинси идеите, че сексът извън семейството не би трябвало да има социални последици. Превъзнасяйки безразборния секс, ПЛЕЙБОЙ безмилостно атакува брака и семейството. Това всъщност е бил замисълът на списанието.

Освен че се присмиват на религията (традиционен защитник на семейните ценности в САЩ,б.р.), редакторите също призовават и за легална употреба на наркотиците. Накрая то става първото официално признато порно списание в САЩ и най-широко известно по света. ПЛЕЙБОЙ империята разглежда жените, като сексуални обекти, които да бъдат купувани, продавани и захвърлени след употреба. Хефнер хипотезира, че бракът е безсмислен и че секса е просто избор между съгласни възрастни. Той става мултимилионер и поискал да сподели ботатството с родителите си. Засрамени от незаконата сексуална империя на сина си, те отказват да приемат дори цент от постъпленията на ПЛЕЙБОЙ. Хефнер се жени два пъти, но и двата брака завършват с провал.

ПРОИЗХОД НА ФИЛОСОФИЯТА НА СЕКСУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Сексуалната Революция искаше да създаде бездна между двете взаимно допълващи се цели на секса – удоволствие и размножение. Това бе направено, за да се оправдае секса за лично удоволствие извън рамките на брака. Необходима беше философска база, която да раздели тези две взаимносвързани същности на сексуалността. Кинси и ПЛЕЙБОЙ я предоставиха.

Хефнер оправдава секса за лично удоволствие, подигравайки традиционните юдеохристиянски ценности, като “религиозен антисексуализъм”. На прелюбодейството и изневярата им се сменя опаковката и биват продавани на американското общество като нещо добро – една нова свобода – щом като връзката е в рамките на взаимното съгласие. В концепцията на ПЛЕЙБОЙ за секса с цел удоволствие, дори любовта е премахната от секса. Хефнер заявява:

“Ако ние признаем, че сексът не е ограничен само до възпроизводството, също трябва открито да признаем, че той не трябва да бъде ограничаванв рамките на любовна връзка.”(ІІІ)

ПЛЕЙБОЙ ръководше “новата моралност”. Други открито или мълчаливо се съгласяваха. Филосоията на ПЛЕЙБОЙ, базирана на псевдоизследванията на Кинси движеше Сексуалната Революция и подсигури основата за въвеждането на сексуалното образование в обществените училища. Това бе осъществено чрез фокусиране изключително върху правата на индивида, пренебрегвйки отговрностите към семейството, обществото и нацията. Философията, която революционизира отношението на Америка към секса се базираше на:

“… вярата във важността на индивида и неговите права, като член на свободно общество. Това е най – важната предпоставка – начална точка от която се развива всичко, в което ние вярваме.”(ІV)

Фокусиране изключително върху “правата на индивида”, отказвайки да се зачитат социалните отговорности и последствията върху другите не е свобода, това е егоизъм. Оставено без критика това отношение се възприе по целия свят.

Но Хефнер искаше нещо повече от това да се легализира порнографията и да натрупа невероятно богатство. Той искаше да разруши социалнте ценности и да промие мозъците на децата ни. Част от приходите на империята ПЛЕЙБОЙ бяха наливани в Института Кинси и използвани за основаването на Съвета по Образованието и Сексуална Информация на САЩ през 1964 г. Съвместно с Организацията по Семейно Планиране (друга организация, също спонсорирана от Хефнер), ПЛЕЙБОЙ, Кинсиановата педагогика си обезпечи изключителен авторитет по сексуалнто образование в училищата на САЩ за повче от 30 години.

Тези четири институции пропагандираха секса извън рамките на семейството и имаха толкова силно влияние върху нравственото обучение в училищата, че техния монопол “втълпи този нов различен стандарт в почти всички учебни планове по сексуално образование.”(V) Ефекта на тези програми е увеличаване на сексуалната активност, а от там и увеличаване на проблемите като ранна бременност, болести предавани по полов път, разпространяване на ХИВ вируса, нарастване на социалното безредие.

Днес в САЩ, правителството е възприело сексуалното образование да се провежда върху идеите за въздържание от секс преди и извън семейството, предложени и разработени от Обединителното движение. Тези програми се прилагат вече няколко години и дават се по-добри резултати в статистиките за ранна и нежелана бременност, заболявания предавани по полов път, психическо равновесие и характер.

Как се учим на любов

 

Unification Family Therapy

Без да се преживее, любовта не може да се научи.

Пример за това са децата отгледани от животни. Те са неспособни да съчувстват или изпитват любов. Те не са преживели любовта на родителите си. Психологическия период в който е трябвало да развият тези способности е отминал.

Любовта се научава чрез физическа интимност

· Най-силния движещ импулс при децата е нуждата им от интимност

· Те биха направили всичко за да я получат (по правилен или неправилен начин)

· Преживяната интимност е единствената интимност която те познават и търсят в живота си

· По начина който са я получавали в детството те ще я изразяват в целия си живот

Неправилна интимност:
Предаване на безпокойство в интимни моменти

Понякога родителите систематично предават безпокойствата си, проблемите и негативните чувства на децата си. Това обикновенно се прави в най-интимните моменти на сърдечно споделяне. Те не осъзнават, че за децата им това ще е най-дълбоката форма на интимност и любов която ще научат. По-късно в живота си тези деца винаги ще търсят сърдечна връзка с другите на базата на споделяне на всякакви негативни чувства, безпокойства и критики. Това ще се превърне в техния живот, тяхната идентичност, понеже то е същината на техните сърца. Сърцето им е пристрастено към наркотика на негативните чувства. В Обединитлената Терапия ще възприемем термина Триангулиране, взаимстван от Семейната Терапия, за да обясним този процес. В Принципа това съответства на грешната природа за Размножаване на злото, и по-специално предаване на негативните ни чувства на другите по най-ефективния, силен и сърдечен начин.

ЗАБЕЛЕЖКА:

· Този процес не е логически основан, с цел търсене на разрешение на ситуация. Централния, макар и неосъзнат мотив, в тази „игра” е получаване на негативните Витални елементи, чрез извъртяното сърдечно споделяне към което те са пристрастени. Поради това всички действия на даване и получаване са напълно емоционални и лишени от логика. Инициаторите дори не осъзнават, че те са тези, които са предали тези негативни чувства на другите и по-късно ще използват тяхната негативност, като основен довод за собствената си негативност. Това се дължи на факта, че те са неспособни рационално и зряло да осмислят и контролират собствените си емоции, както и тези, които другите им предават. И най-нелогичните обвинения напълно обземат чувствата им и те са неспособни на друго освен да ги Триангулират (Мултиплицират), което разбира се не води към разрешение, а само към влошаване на ситуацията. (Transactional Analyses)

„Нека се научим да се освобождаваме от безпокойството и прекалените притеснения. Помнете израза, „Да се безпокоите прекомерно е като да седите в люлеещ се стол. Дава ви занимание, но няма да ви доведе до никъде” Това представляват прекомерните притеснения.” (Hyung Jin Nim, Having God’s strength and letting go)

Но помислете за момент за ефекта от предаване на нашите притеснения на децата ни. Най-разрушителен е когато целта е да се предизвика съпричастност от страна на децата в съпружески конфликт, настройвайки ги така на наша страна срещу другия им родител. Това ще унищожи същността на сърцето, съвестта и характера им. Това е самата есенция на стореното от Луцифер на Ева.

Всяка форма на неодобрение един към друг от страна на съпрузите, вербално или с жестове, ще бъде копирано от децата и ще унищожи завинаги основата за връзка на доверие в тях. Това унищожава най-основната връзка във вселената, връзката родител-дете.

След като вече няма да са способни да вярват на собствения си родител, те няма да могат да имат доверие и сигурност в когото и да било. Това ще ги направи емоционално нестабилни за цял живот, понеже всяка дума или жест подсъзнателно ще се възприема негативно и като заплаха.

Към това се добавя и придобитата в семейството лесна емоционална зависимост от чувствата на другите. Използването на децата като емоционален отдушник в тези негативни триъгълници води до липса на емоционално разделение и независимост. При тази връзка негативните емоции са се предавали безпрепятствено във възраст където детето не е било способно логически да
оцени ситуацията. Така детето не е развило емоционална зрялост и дори в зряла възраст ще бъде лесно обладано от негативните емоции и неспособно да ги контролира и овладее. Още повече те подсъзнателно ще търсят дори работят за създаването на такива ситуации, за да могат да си набавят негативните витални елементи от които техния живот е станал зависим. С други думи, сърцето и любовта им се изкривяват и опрочават..