Четем и запомняме, разказваме на другите!Ракът е гъбично заболяване и то е лечимо http://zhivem-zdorovo.com/mnenie/rak-eto-gribkov... - видео на италиански език с руски субтитри. Д-р Tullio Simoncini http://www.cancerfungus.coml http://waytosoul.ru/node/6699
|
събота, 18 февруари 2012 г.
Ракът и содата
петък, 7 януари 2011 г.
петък, 24 декември 2010 г.
Могъществото на невидимия живот
От САЩ ми се обаждат обикновено хора, които се интересуват от работата на талантливи руски учени, които са герои на мои публикации. Но този път ми се обади човек, който поиска сам да разкаже за своите открития. София Бланк беше емигрирала от Русия в САЩ преди осем години и бе направила поразяващи изследвания, обясняващи много загадъчни неща в човешкия живот. Тя ме помоли да разкажа в Родината за резултатите от нейната работа и да помогна в тези тежки години на жителите на нашата страна.
- Ръководя Научно-изследователски център на фирмата “Бион” с отдели в Казахстан и САЩ. Нас ни ръководи казахстанският биофизик, професор Виктор Михайлович Инюшин. Основавайки се на кирлиан-фотокамера, той създава прибор – плазмограф. В Америка си набавих обикновен кирлианов апарат с един добавъчен детайл, който го прави свръхчувствителен. Този апарат ми позволи да направя удивителни за мен открития.
Кирлиановската снимка става за части от секундата. Моята камера фиксира не само аурата, но и други енергийни структури: успоредни, пресичащи се с физическия свят форми на живот, които непрекъснато взаимодействат с нас. Обективът ми не е голям и обикновено фиксирам полето около пръстите. Но и тук може да се видят много странни неща. Винаги съм се интересувала за сметка на какво става излекуването с молитва, с полагане на ръце, с пламък на свещ и други методи, които се практикуват от древни времена. И кирлиановската снимка показва, че болният човек преди всичко има отворено поле, пробиви в аурата, през които изтича енергията. А когато вярващ чете над болния молитва при горяща свещ, енергията се увеличава, разкъсванията се затварят и човек оздравява.
- Толкова ли е просто?
- Това е най-достъпното обяснение. Но в действителност всичко е доста по-сложно,
кирлиан-снимките показват, че до човешката аура и вътре в нея има огромно количество енергийни структури. Някои от тях са много естетични, приличат на снежинки, цветя, пеперуди, калинки, слончета. Има много птици на снимките. Условно тези позитивни структури нарекох „ангели”.
- Извинявайте, но защо решихте, че те са позитивни?
- Аз и други специалисти определихме това с биолокационна рамка. След това проверихме и с други прибори, които изключват субективния фактор. По подобен начин определихме, че другите структури имат негативен характер. Даже външният им вид предизвиква неприязън: те се фиксират на снимките като змии, понякога двуглави, различни чудовища или части от техните тела, аморфни същества, които предизвикват неприятни чувства. Условно нарекох тези структури „демони”.
Непрекъснато се страхувам, че има неща, които само ми се струват, и постоянно препроверявам. Опасявайки се от самозаблуждения, се обръщам към други хора, които владеят биолокационната рамка. Резултатите при техните тествания бяха аналогични. Разбирам, че това не е окончателно доказателство, а само повод за размисъл и по-нататъшни изследвания – още по-обективни.
Така например, американският телескоп “Хабъл” направи снимки на космически същества от разредена материя и астрофизиците ги нарекоха „ангели”. И аз видях, че те са съвършено идентични на тези структури, които са фиксирани при мен на кирлиан-снимките.
- Извинявайте, но тези космически обекти (или субекти) са по десет метра в диаметър. А на вашите снимки до аурата на пръстите са фиксирани структури по няколко сантиметра, т.е. хиляди пъти по-малки от космическите ангели. Защо говорите тогава, че са съвършено идентични?
- Да, но какво са в същността си тези изображения? Имам впечатлението, че ангелите са холограмни, те присъстват там и тук, могат да се появяват на снимките като големи и малки.
И има неща, които не могат да бъдат тълкувани двояко. Например, изследванията показаха, че свещените религиозни атрибути: християнският Кръст, юдейският Магендовид (звездата на Давид), мюсюлманските Звезда и Полумесец – са източници на колосална енергия. Когато биват държани в ръце, се намаляват разкъсванията в аурата, подобрява се здравето.
А когато човек се моли, до неговата аура се фиксират удивително хармонични, красиви енергийни структури – ангели. Нима молитвите могат да привличат демони?
- Но понякога те се появяват на вашите снимки. Смятате ли, че кирлиановският апарат показва как хора биват обсебвани?
- Кирлиан-снимка потвърждава, че обсебването и заселването на демонични
същества във физическото поле на човека са съвършено реални неща. Близо до пръстите или вътре в тях много често се фиксират лица на хора или демонични структури. Даже понякога се виждат просто рогати глави. Представата ни за демоните като за рогати хора намира потвърждение на кирлиановите снимки. И което е интересно: демоничните структури се появяват в разкъсаните полета. А ако човек има плътен ауричен кръг, то в него отсъстват негативни структури.
Стана ясно, че молитвите създават около човек плътна преграда от позитивна енергия, която е неприемлива от демоните. Тези вампирни същности не се стремят към плътната аура, тъй като са нужни усилия, за да бъде пробита, а наоколо е пълно с пробити полета, в които може леко да се внедрят. Когато човек не е защитен, той е свободен за проникване и удобен за демонски въздействия.
- За какво се изразходва енергията от физическото поле на човека?
- За физиологическите процеси. Храносмилателната система, кръвоносната система, нервната система – нищо в човешкия организъм не работи без енергия. Но ние я получаваме не толкова от храната, колкото от енергийното поле на същата тази окръжаваща ни аура.
- Науката потвърждава, че човек не живее само от единия хляб, така ли?
- Абсолютно вярно. Човек действително може да се храни с енергията на молитвите, с думите Божии. Чрез молитвите в полето на човека се появяват тези удивително хармонични, ангелски структури, които му действат благотворно.
Разбира се, не претендирам като последна инстанция за истинност. Но вече са направени хиляди изследвания, които свидетелствуват в полза на моята концепция.
- Защо тези ангели навлизат в нашето поле?
- Те са нашите енергийни донори. Когато ангелите се появяват в полето на човека, светенето на неговата аура се усилва и нейните пробиви се затварят. При това при едни тези позитивни структури се фиксират във вид на кълба, а при други хора – във вид на звездички.
- Оказва се, че неслучайно казват, че човек преживява своя звезден час?
- Може би. При това изследваните хора, в които влизат звездички, са много добри, честни, чисти хора – истински източници на светла енергия.
- Може би вашите ангели и демони не са самостоятелни същества от друг свят, а породени от човешката мисъл: така наречените мисъл-форми? Нали много съвременни физици смятат, че нашите мисли са материални и те са “изтъкани” от тънка материя, и в съвсем буквален смисъл витаят във въздуха и влияят на другите хора.
- Знаете ли, работя с хора, които нямат представа за мисъл-форма. А за знаещите те представляват някаква невидима абстракция. Но кирлианова снимка показва, че това не е само тяхна представа, а е и още някаква материя, която се фиксира с прибор. Не толкова психологически проблем, който е изработен от интелекта, колкото енергийна даденост, която силно влияе на хората.
Изследванията показват, че във физическите полета почти на всички болни присъстват демонични структури. Най-страшна картина представляват полетата на хора, които са прокълнати: те са изпълнени с кълба от змии!
- Тези структури само приличат на змии или наистина са някакви гадини на финия свят?
- Ние ги виждаме енергийно: на снимките те са фиксирани като кобри или смокове. Освен това на поредица от снимки се вижда в динамика как “кобрата” преминава през полето на човек.
- Виждала съм средновековна литография, на която са изобразени “вътрешностите” на грешника: той буквално е изпълнен с жаби, раци, змии и различни други гадини. Праведникът се е изчистил чрез молитви и пост и вътре в него всичко е чисто, вижда се само един голям кръст, там, където той винаги прокарва ръка по време на кръстене. Съдейки по вашите снимки, това не е фантазия на художника, а картина, нарисувана от натура, видяна в друг диапазон на честотата, където се фиксират обектите на финия свят?
- По всяка вероятност този художник е бил ясновидец и е различавал енергийните структури, които ние фиксираме с кирлиановия апарат. Например, понякога на снимката на онкоболен се вижда рак.
Подобни обекти имат реално сходство с материалните ракообразни. Снимките на тези енергийни структури могат да станат много ефективен и евтин метод за най-ранна диагностика в онкологията. Та такава снимка струва едва един долар, а за обикновените тестове са нужни огромни пари.
- София Михайловна, разкажете, моля ви, кои са причините, които предизвикват разкъсването на физическите полета и проникването на демонски структури в тях?
- При мен често водят деца със силен уплах. Снимката показва, че при тях има не просто разкъсване, а е деформирано полето. При дете в нормално състояние се виждат дактилоскопичните линии на всеки пръст и равномерното светене около него, а при изплашениете деца се виждат само неголеми фрагменти от тази аура, а понякога тя отсъства съвсем. И много често до тези ужасни полета се фиксират обекти, които приличат на кобри или глави на дракони.
Такива химерни структури в полетата на изплашените хора напомнят за известни персонажи от древните митове и приказки. Тук се налага и интересният извод: страшните персонажи не са нещо измислено, а реални жители на невидимия с физическо зрение свят. Но е имало хора, които са били надарени със способността да виждат тези структури. Своите виждания те отразявали в приказки и рисунки. Или, казано по друг начин, те са предавали не плодовете на своята фантазия, а резултата от визуални наблюдения.
- Психиатри ще ви кажат, че при тях е пълно с пациенти, които виждат около тях рогати, опашати, змееподобни и различни твари...
- Много интересно е, че на кирлиан-снимките се документират подобни картини. Преди се предполагаше, че това е плод на фантазията, но при физическия прибор не можем да говорим за халюцинации - той фиксира това, което е.
- Кое разкъсва аурата на човека?
- Ругателствата, и особено псувните, деформират мощно аурата. Чела съм у богословите, че използваните при псуване думи са имена на демони и бесове. Ако човек ги произнася, те тутакси нападат него и този, когото ругае. Кирлианова снимка потвърждава тази гледна точка.
На енергийно ниво около нас постоянно има демонски структури в огромни количества. Обикновено те не могат да ни причинят вреда. Но произнасяки нецензурна дума, ние подхранваме с енергия демона, който носи това име, и той ще се постарае да се внедри в нашето поле или в полето на човека, когото сме “отправили” към този бяс.
Демоните са вампирни същества и те не могат да живеят без енергийо подхранване. Необразованите хора им оказват голяма услуга, като ругаят на майка. Демоните обичат да предизвикват у хората негативните чувства: тъга, униние, страх, ужас. Те се хранят с енергията на тези преживявания. Това се вижда много добре по разкъсванията на аурата и внедряването на негативни структури там.
Техният предпочитан подход е да предизвикат у човека алкохолно влечение. Та нали алкохолизмът е също така заселване: зелената змия, която излиза от бутилка и я изобразяват на плакати и карикатури, не е нещо абстрактно, а конкретна “змия”, която прониква в човешкото тяло и изисква алкохол; тя е вампирно същество, което се храни с енергията на винените пари и отрицателните емоции на алкохолика.
- Но на една от снимките, която ми изпратихте, се вижда, че до пияния човек има не змия, а глава на рогато същество...
- Да, там вместо аура има някакъв козел, който частично наподобява зелена змия. Вие знаете как се нарича рогатият човек.
- Знам, но няма да го кажа. Мъдрата ми баба често ми повтаряше: ”Не ругайте с груби думи.” Тъй като при теб ще дойде рогатият.
- Тази народна мъдрост сега намира научно потвърждение: литературното име на рогатото същество (черна, груба дума) действа подобно на псувня и прави човека уязвим пред нечистата сила. Впрочем това може да потвърди всеки пияница. “Ей, ти, козел!” – казва той на колегата си по бутилка, в чието поле фиксираме рогатото същество. И много други прозвища имат конкретни образи, които се виждат на кирлиан-снимките.
- Доколкото ви разбрах, ругателствата са като молитвен призив към бесовете?
- Ако вие произнасяте името на рогатия или друг бяс, то той веднага се отделя от мръсотията, която буквално кипи около нас. На вашия призив той се явява пред вас в цялата си прелест. И му трябва само едно – да получи човешка енергия. Най-страшното е, че я губят не само тези, които използват подобни думи, но и хората, които го слушат, особено тези, на които полето е разкъсано. От ругатните най-много от всички страдат децата, та нали техните полета едва се оформят и са много уязвими.
Човек, който произнася псувни и вулгарни думи, е източник на вампиризъм, чрез него изтича енергията от тази маса хора, която се намира около него. Той наказва жестоко близките си и особено своите деца.
- Каква роля играе тук роднинската връзка?
- Нашите деца се намират в нашите полета и за тях ние сме източник на енергия. Ако бащата или майката използват безкрайно ругателства, то техните полета са населени с демони. И с тези демони те хранят децата си.
- По-скоро обратното: хранят демоните с децата си?
- И това е вярно. Такива деца не могат да се развиват нормално: те нямат вътрешно равновесие, изпитват непрекъсната тревога, избухливи и агресивни са.
- Децата на тези, които непрекъснато ругаят, изостават в умственото си развитие?
- Да, доста често, но не винаги. За някои деца животът с такива родители е своеобразно наказание, вразумяване. Но във всички случаи децата са нещастни в семейството на хора, които ругаят непрекъснато.
Изпратих ви снимка на момче, чийто баща непрекъснато използва ругателства. В полето на това дете изобщо няма светене на аурата му, а вместо това има само кобри! Детето е сякаш мъртво, нечистата сила изсмуква цялата му енергия.
- София Михайловна, в последните години в Русия започнаха да си служат повече с ругателстава, отколкото преди. Средствата за масова информация внушават, че в употребата на вулгарни думи има особен шик и може да се говори всичко, каквото си поискате, и няма никаква забрана. Псуването е на мода. И като резултат на улицата, в транспорта, в театрите, по естрадите, по телевизията, в училищата звучат отвратителни думи. Възрастните хора се притесняват, а младежите мислят, че правят много добре, когато говорят гадости... Но, доколкото разбирам от вашия разказ, псувнята травмира не само обкръжението, но и тези, които употребяват такива думи: извършвайки словесно престъпление, те наказват самите себе си, така ли?
- От снимките се вижда, че полето на хората, които псуват, частично или изобщо отсъства. Те доброволно стават арена на действие на демонските сили. Оттук идва и наркоманията, оттук е и алкохолизмът.
- Искате да кажете, че причината за тези заболявания е псуването?
- Полето на псуващия човек става отворено и няма защита срещу демонските същности. Те са много умни, хитри и се нахвърлят на всеки, от когото могат да живеят. А псуващият ги вика сам и им дава полето си да го разкъсат. Даже и да се разболее, той продължава да ги храни с енергията си.
- Ако възрастните със своя пример карат децата да псуват, то по този начин ги тласкат към наркомания и алкохолизъм, така ли?
- Абсолютно вярно. Та нали, правейки себе си беззащитен пред демонските същности, човек се подчинява на волята им. Същността прониква в него през разтворената, пробита аура и живее в нея. Но това не е аморфна частица: тя има интелект, съзнание, воля, която много често е по-силна от волята на човека. Демонската същност му налага желанията си.
Получава се насилие над личността, което не се вижда физически, но е напълно реално. Забелязваме, че човек става неадекватен, губи волята си и самообладанието. Прибира се в къщи пиян, чистосърдечно се разкайва пред жена си и децата си, а на следващия ден отново се напива. Роднините са недоволни – как така, та нали вече ни обеща! Но той не може да го спази.
Седящата в него демонска същност е свикнала да се храни с енергията на алкохолните пáри и тя насилва жертвата си, като я кара да пие. Казано с други думи, алкохоликът пие физически, а неговият господар – енергийно. Тази същност се наслаждава на ефирните излъчвания на алкохола. Подобен механизъм има и наркоманията.
- Понижавайки духовното ниво и развращавайки хората, организаторите на информационната война ги обричат на израждане, така ли?
- Отлъчването на жителите на Русия от религията е истински геноцид. Та нали молитвата е енергия, а енергията е здраве: не само духовно, но и физическо. Отвиквайки хората да се молят, им отнеха здравето, накараха ги да псуват, направиха ги алкохолици и наркомани.
- Класическият въпрос: какво трябва да се направи?
- Настанилите се демонски същности в полевото пространство на неуравновесените и психично болни хора говори за това, че те трябва не само да бъдат лекувани и даже не толкова с лекарства, колкото с изчистване на полето. За съжаление у нашите психиатри отсъства това разбиране. Като резултат от това човек, който е станал жертва на демонските сили, не е способен да им противостои: сам не знае как да се бори с тях и лекарите не могат да му подскажат.
Съвременната наука потвърждава ефективността на религиозните методи. Най-простата форма за лечение и защита е молитвата.
Трудно ни е дори да си представим колко тясно взаимодействаме с другите светове. Но кирлианова снимка ни дава възможност да видим това: на нея се виждат обективни закономерности, които са отразени в митове и приказки, в религиозни представи. Това е безценен уред, който е способен да убеди всеки Тома неверни в това, какво става в другите светове и как работят тези закономерности, които са ни предадени с вярата от дедите ни.
Допускам, че може да грешим в обясненията на някои явления. Но има съвършено очевидни неща, които не допускат друго тълкуване. Именно те и лежат в основата на нашата концепция.
Например, в християнството има такъв ритуал – помазване, когато по време на молитва мазват човек с четчица, потопена в миро. Направила съм потресаващи изследвания, които показаха как работи това.
Както знаете, мирото е маслена течност, която се стича от някои икони. Тези икони може да са от дърво или даже хартия, там няма нищо, което да смуче влагата. И от това нищо тече масло с необикновено приятна миризма и колосална енергия – вещество от друг свят.
В Мичиган има икона на Николай Чудотворец, от която се стича миро от 1096 година. Разнасят я из цяла Америка. През 1998 година иконата е била в църквата „Александър Невски” в град Лейквуд, щата Ню Джърси. Заведох там делегация от християни и евреи. Като при това някои от тях много се съпротивляваха: казваха, че това е християнска светиня и ние, юдеите, не трябва да се прекланяме пред нея. Уговорих ги да направят това пътуване в рамките на научно изследване.
Бяхме на място, на около тридесет метра от църквата, и аз направих снимка на полетата на всички участващи в експеримента. При това в много неудобни условия: кирлиановата камера беше в багажника на колата. Учудващо бе, че въпреки уморителното пътуване всички имахме полета, по-добри, отколкото бяха в Ню Йорк. Но това, което се случи после, надмина всички очаквания.
И християните, и юдеите бяха на литургия, която заедно с помазването продължи четири часа. Всички останаха на службата до край, макар че доста хора бяха на възраст над седемдесетте. Предполага се, че толкова дълго стоене трябваше да ни умори доста физически и това ще бъде показано на кирлиановите снимки. Какво беше нашето учудване, когато се оказа, че всички участващи в експеримента имат светещ ореол около пръстите, няколко пъти по-ярък и по-широк от преди литургията. Като при това една еврейка седя до края на литургията, но се отказа от миропомазването. Макар че беше в храма против волята си и в душата ú е имало бунт, но все едно – нейното поле се оказа много по-мощно от преди службата.
Разбирате ли? Това не е психологически фактор, а енергиен. Искаш или не искаш – светите места те зареждат с енергия, която е благотворна за здравето. Това е съвършено очевиден факт, който не може да бъде изтълкуван по друг начин.
- Е, скептиците и тук могат да намерят повод за съмнение. Ще кажат, че трябва да се докаже, че усилването на ореола около пръстите подобрява здравето.
- Тези съмнения се разпръсват от други изследвания.
Жената, която се отказа от миропомазване, е с домашен доктор – натуропат, който има диагностичен компютър. Решихме да тестваме на него как действа мирото на хората. Донесох миро от това пътуване, но много малко и се наложи да го разредим. Въпреки нищожната концентрация в разтвора мирото действаше благотворно.
Разредихме мирото до 1 г на 100 000! Това са хомеопатични, информационни дози, но тяхното въздействие се оказа също толкова силно. Във всяка концентрация мирото изравняваше и довеждаше до нормални всички човешки функции. Нека допуснем, че до експеримента сърцето работи на 60 процента, черния дроб – на 40, а мозъкът – на 70, и т.н. Но когато човек държи в ръката си памук, потопен в разредено миро, диагностичният компютър показва, че всички параметри са на 100 процента.
В хода на тези експерименти стана ясно, че по лечебно въздействие мирото просто няма аналог в света на натуропатията и фармацевтиката. Когато човек преминава помазване, той се зарежда с енергия с помощта на носителя на висши светли енергии – мирото. За сравнение проведохме експерименти с най-различни ароматни масла, но нито едно от тях не можеше да се сравни с ефекта на мирото.
Нашите изследвания показаха, че лечебното въздействие на светлите сили върху човека чрез миро, молитва, светини е доста по-силно от всяко медицинско въздействие.
Разбирате ли колко сме невежи и колко не разбираме това, което става около нас? Не знаем какво може да е полезно за нашето здраве и се нахвърляме на дефицитни чуждестранни препарати, а те не могат да ни помогнат, докато ни е отворено полето. Докато не се запълнят дупките в аурата, нищо не може да ни помогне.
Още преди хиляди години на човечеството са били дадени формите за реална помощ и лекуване – това е молитвата и други тайнства на Църквата.
- Благодаря Ви, София Михайловна, убедихте ме. Но нека да погледнем проблема от друга страна: как действат на човека разрушителните методи – хулите и проклятията?
- Проклятието разрушава изцяло полето на човека. Светенето около пръстите изчезва и се появяват змиеподобни структури.
Защо прокълнатите хора не живеят дълго или живеят, мъчейки се? Защото те нямат жизнени сили. Тяхната аура е толкова разрушена, че не може да задържа енергията, която изтича от нея като през решето.
Както се казва, каквото излъчваш, това и получаваш. Излъчвайки егоистично желание да отнемеш енергията – ще получиш нейната загуба: някой ще ти я отнеме.
А защо не може да се пробие енергийната защита на истински вярващия? Неговото поле е толкова позитивно заредено, че негативните енергии отскачат от него и се удрят в този, който ги е изпратил.
- Но истинският вярващ не се моли за себе си – той моли Бога да помогне на другите, нали?
- Наистина е така. Нашите изследвания показват, че алтруистичната позиция е най-благотворната от енергийна гледна точка.
Направих снимка на полето на хора преди и след различни молитви. Да допуснем, че на даден човек аурата около пръста поначало има ширина 2-3 мм. Когато се моли за себе си, тя се увеличава 1,5 пъти. Но когато го молех да се помоли за другите, то буквално за минута аурата се увеличаваше 2-4 пъти. Когато се молим за себе си, имаме едно енергийно ниво. Когато се молим за другите, в това число за тези, които не разбират, че трябва да се молят не само за себе си, енергийното ни ниво става 2-3 пъти по-високо. Или, казано по друг начин – хуманизмът и алтруизмът се възнаграждават.
- А добре ли прави за себе си закостенелият користолюбец, който се старае да вземе колкото се може повече от другите, като не дава нищо в замяна?
- Той не може да направи нищо по-лошо от това, даже и да смята себе си за добър и правилно постъпващ.
- Доколкото разбирам, вашата “корист” се състои в това, колкото е възможно на повече хора да бъдат предадени знания, които биха им помогнали да натрупат енергия, да си оправят здравето и да се подготвят за вечен живот. Такава алтруистична позиция предизвиква благосклонност от висшите сили, които ви дават нови знания, необходими на много хора?
- Моята цел е да дам на хората разбирането за това, какво става в действителност с тях в невидимия свят. И кирлиан-снимките ми помагат в това.
- Но това е психологическо състояние. Защо олигарсите са физически болни, макар че дават безумни пари за лечение?
- Те не са в състояние да се излекуват, тъй като енергийното им поле не може да бъде здраво. Извършвайки зло, те са “разчетени” на ниво поле и не могат да получат тези енергии, които носят здраве – физическо и душевно. Тези хора стават беззащитни пред демонските сили.
Ако си излъгал поне един човек, ти не можеш да бъдеш изцяло здрав и щастлив. Когато един човек е навредил на друг и изпитва от това наслаждение, напразно си мисли, че му е станало добре. Преди всичко това е лошо за него и после – на неговите близки и особено за децата.
Вие знаете, че за да победиш врага и да имаш приятели, трябва да знаеш тяхната философия. Ето, аз се занимавам с изучаването на философията на враговете и приятелите и тяхното взаимодействие с нас. Правя обективни тези знания, за да могат хората да си направят правилните изводи, които ще им помогнат в живота.
Храмът е в човека. Ето защо не е важно къде се моли – в църквата, на полето или в къщи. Когато полетата ни започнат да вибрират с честотата на молитвата, ние сме навсякъде и видени, и чути, и познати.
Беседата води: М.Алексеев
2003 г.
сряда, 21 юли 2010 г.
Тайните на водата
При понижаване на температурата, течностите се свиват, стават по-плътни и по-тежки. Това не важи за водата. Под 4°C тя започва да се разширява.
Само защото при 0°C е по-лека, отколкото при 4°C водата замръзва откъм повърхността, ледената покривка отгоре забавя охлаждането и замръзването на водата отдолу. Ако реките и езерата замръзваха отдолу нагоре, щеше да е фатално за растенията и животните в тях.
Тя е единственото неметално кислородно съединение, което при нормална околна температура е течно.
Друга аномалия е, че не се затопля равномерно - между 0 и 35°C тя има нужда от по-малко топлина, а над 35°C от повече. Което е пак в услуга на живота - след топенето на снеговете през пролетта тя се затопля по-бързо, от която и да е друга течност.
Водата има необичайно високо повърхностно напрежение. Това позволява насекомите да се движат по нея, а във фините капилярни тръбички тя сама се издига нагоре. В тях не замръзва при 0°C, чак при -30°C преминава в гъста течност, и при -70°C в кристална субстанция. Вечнозелените растения живеят именно благодарение на тази особеност.
Тя разтваря субстанции по-добре от всяка друга течност без да е отровна. Затова осъществява транспорта на хранителните вещества.
Около 13 000 милиарда тона водна пара представляват най-важният газ за парниковия ефект. Без него Земята щеше да е скована от ледников период.
При увеличаване на налягането (и под 35°C) водата става по-раредена, обратно на другите течности.
Горещата вода замръзва по-бързо от студената. Ако поставим две чаши с вода във фризера, по-бързо ще замръзне тази която е нагрята до 90°C, в сравнение с другата чаша в която водата е студена (ефект на Мпемба).
/из "Загадки на съвременната наука", Ф.Патури/
http://www.esencia1.info/static.php?page=static090513-150648
Личности на словото
Мойсей
Роден около 1 500 години преди Христа в Египет. Първият еврейски пророк, записал това, което Бог му нарежда в книга – т.нар. Тора (сега това са първите пет книги от Библията). Става
предводител на целият еврейски народ,(живеещ по това време в тежки условия в Египет) към Обетованата земя. Интересно е, че Мойсей загатва,че ги е въртял в кръг 40 години за да си отидат тези, които все са оплаквали съдбата си и са внасяли смут и песимизъм в народа.
Така от новото поколение, което не помни какво е било положението в Египет се създава Израил. Прогонват чрез меча си живеещите там езически племена и трайно се установяват приблизително на същата територията на която през 1948 г. се
създаде новия Израел.
Дори и на Мойсей не е позволено да стъпи в новата земя, а само да я огледа от едно възвишение, малко преди смъртта си.
Подобно на другите големи пророци гробът му е неизвестен. Но този на най-големият му помощник - брат му Аарон е. В момента се намира на едно възвишение в Йордания и е една от светините на
тази мюсюлманска страна!!!
Стария завет добре описва колко трудно Мойсей налага на народа Божието послание, как повечето искат видим бог – златен телец, как негодуват и недоволстват, как част от царете връщат
временно Израил към езичеството и старите сатанински култове – мистерии. Когато пък е изпратен Христос за да даде за последно
истинското знание на целия свят, мрака не може да разчита на езическия шаманизъм и шарлатанство повече – разпространява секти (манихеи-павликяни-богомили-катари…).
Не искам, а и не мога да пресъздам изразността на
Библията и затова ще свърша дотук разказа си за Мойсей с откъс от нея:
" Защото законът бе даден чрез
Мойсея, а благодатта и Истината
произлезе чрез Иисус Христос ".
/Св.Библия, Ев.от Йоан 1: 17/
Поредното доказателство, че между Мойсей и Христос има приемственост, има завършеност. Тоест Новият завет е най-висш закон за Земята, той е цел. Прочее: да се съобразяваме с реалността,
но да следваме Целта.
==================================================================
Заратустра
Заратустра (на гр. Зороастър) е роден в Бактрия, в семейство на благородник, трудно е да се определи кога точно. Предполага се между VII-VI век пр. Христа. Смята се, че е автор на книга Гатта,
която по-късно бива включена в сборна свещена книга наречена Авеста. Важно е да се спомене, че казаното от него е малко и се съдържа само в Гатта, а Авеста е сборна жреческо-сатанинска
книга, която е създадена по-късно.
Животът на Заратустра се променя, когато Бог наречен от него Ахурамазда, му дава истинското знание и напътствия, които да заменят езичеството. Според мен този човек е изпратен там по това време, за да подготви хората за идващият Мохамед, за интелектуалното и морално повдигане на народа.
Така например преди Иисус е изпратен Йоан Кръстител, виж от Новият завет Йоан 1: 31.
Той учи, че Земята, хората и всичко добро е сътворено от мъдрият Ахурамазда, чрез силата на своя Дух. Но Лъжата и нейните сили започват борба с това дело, в която борба ние трябва да подпомагаме добрите сили.
Ето какво казва Заратустра:
“ Теб считам за свещен Ахурамазда,
когато твоята добра мисъл се появи
пред мен… Трудно е да разпространя
вярата сред хората, че твоите слова са истинни ”.
Той също предупреждава за Последният съд, където на всеки ще се раздаде според делата.
Впоследствие Заратустра бива поканен в двора на цар
Хистасп, откъдето води спорове и дискусии с проповедниците на езичеството. Остава там до смъртта на царя, убит от нахлуващите номади.
Словата на Заратустра погрешно (или умишлено) се щамповат като “дуализъм”. Струва ми се обаче, че във всичко, което завършва на “изъм” има нещо нередно, нещо изкуствено измислено от някои.
Мозъка на психично и физически здравия човек инстинктивно разграничава лъжата от истината. В това няма средно положение.
Буда например проповядва за верността на средният път – да не се изпада нито в една, нито в друга крайност. Но с гореспоменатото няма среден път. Или си с Бог (Истината) или с дявола (лъжата). По
този повод Иисус казва: “Който не е с мен е против мен”. / Лука 11: 23/.
В „Окултна енциклопедия” на С.Тухолка пише:
„ В Персия първоначалната религия на Заратустра била изопачена и Ариман – злото начало бил поставен начело с Ормузд (Ахурамазда).
В Християнството ересите от манихеи до катари, извратени гностически секти въвели поклоничеството на злото начало.
Тамплиерите се кланяли на Бафомет, който изобразявал Луцифер…
Злото действително е тясно свързано с доброто, но то не е равносилно на доброто ”.
==================================================================
Буда
Сидхарта Гаутама е роден около 560 г. пр.Христа, близо до град Капилавасту. Астролози предупреждават баща му, който е цар на Сакхая, че синът му ще остави домът си, ще облече монашеска роба и ще стане Буда – просветен, за да спаси човечеството. Преди да стане това, казват те, синът ти ще види четирима души: изнемощял старец, болен човек, мъртвец и монах.
Естествено баща му, като човек с власт и материална
задоволеност не иска от сина си да спасява човечеството, а да властва и да се наслаждава на живота. Така той се стреми синът му никога да не види тези четири знака.
Сидхарта се оженва на шестнадесет, ражда му се син. Веднъж, когато той е на около 29 години решава да се разходи извън пределите на двореца, за да види как живеят хората. Така той среща четиримата души от предсказанието и разбира, че един ден ще стане жертва на старостта, болестите и смъртта. Забелязва спокойствието и едновременно ведрината и динамичността в лицето на монаха. Ето как решава да се отрече от богатствата и безгрижният живот.
Подстригва си косата, оставя семейството си,
скита из страната за да слуша и се обучава при учители, да изучава йога, подлага се на строга диета…
Така след много години разбира, че изпадането в крайности винаги е грешно и ненужно. Открива Средният път. Някой ще възкликне с насмешка: ”открил е Америка”. Да не забравяме обаче, че Буда е живял преди 2500 години, във време на езичество и мрак.
Търсейки истината се казва, че той достига до просветление застанал под дървото Бо.
Ето още някои от словата на Буда, подбрани в съзвучие с Библията:
„Будността е път към безсмъртие.
Пробуди се. Не бъди ленив. Следвай закона на добродетелта.”
Иисус казва: “Който е познал света, открил е труп.”
Буда казва: “Гледай на света като на сапунен мехур. Гледай на него като на мираж. Царят на смъртта не вижда този, който гледа на света с такива очи.”
Какво са имали предвид и двамата – измамния материализъм – болестта на старозаветните и неграмотни хора. Болестта от която ние младите, нямаме право да боледуваме.
За тези, които не четат свещените книгите на живота, а се задоволяват с теориите на университети и висши училища:
“Дълга е нощта за този, който бодърства. Дълъг е пътят за този, който е уморен. Дълъг е животът за глупците, които не познават истинския закон.”
Важно е все пак да се знае, че в словата на Дао, Буда, Конфуций не се среща думата Създател, нито пък се говори нещо за Него.
Въпреки това те, както видяхме (и както надявам се всеки сам ще се убеди след прочита им) не са далеч от Библията и Корана.
За съжаление в Индия както винаги жреческата каста веднага след смъртта на Буда започва свои допълнения, „учения” и т.н. Та и там, ако човек не знае кое е извора ще бъде подлъган.
Преди Будизмът да се оформи като религия (макар думата да е неточна) в Индия е бил разпространен Индуизма. Неговите свещени книги са:
Веди – предполагаем период на съставяне ок. 1500 г. пр. Хр. Говори се че са най-старите свещени писания, макар че най-важното е че не са писани от пророци, а от жреци. Текстът им е крайно
объркващ и неясен, с изключение на откъслечни изречения.
Естествено имат голяма литературна и културна ценност, както митологиите на Древна Гърция и Рим например.
Упанишади – по-късни източници; по другото отношение са аналогични с Ведите.
Махабхарата, Бхагаватгита, Рамаяна – предполагаем период на съставяне преди 2500 години; също не са пророчески писания.
Преведени са на български с изключение на съпътстващитеги разяснения и тълкувания от по-сетнешни представители на жреческата каста – брамините.
Основните вярвания в Индуизма са: единство на всичко в Брахман – основен бог. Цел на живота – осъзнаване че сме част от бога и последващо единение, завръщане. Самсара – човек или
душата му се прераждат множество пъти. Всеки има определена съдба – Карма и тя заедно с действията в този живот определят следващото прераждане. Пантеона от небесни богове е съставен от
33-ма, а най-висшият от тях е Индра.
Имат вярване, че досега на света са дошли деветима Буди, като последният неправомерно естествено, казват че бил Буда Сидхарта Гаутама. Очакват последният – десети Буда.
Тоест нещо истинско и простовато веднага умело бива превзето от жреците и впоследствие объркано и опорочено.
Историкът Йордан Николов пише:
" Влиянието на традиционните шамани и жреци в Тибет било много силно, будизмът срещнал
сериозна съпротива. Към VIII век Самбхава предприел тактически ход - причислил езическите божества към будизма ”.
Този “тактически ход” създава илюзията че в Тибет цари чист будизъм, както например че в Западния свят цари чисто Християнство… А кое е чисто – чисто е това което е написал самия пророк, а не което някои тълкуват и изменят.
Ето например хода на сектата, която пледира да е обединила всички пророци в едно, учи че дявола е създал света и темподобни:
- манихеи – около III век сл.Христа – в земите на днешен Иран
- павликяни – към VI век – днешна Армения
- богомили – България, към X-XI век
- катари, албигойци и т.н. – в Италия, Франция -
разпространяващи се все по-назапад.
==================================================================
Иисус Христос
Така нареченият “Западен свят” възприема рождената година на Иисус за начало на новата ера, или казано с истински думи за началото на по-висшя завет – Новият завет. Интересно е как има хора невярващи в Христос, което автоматично трябва да значи че не вярват и в Стар завет, Корана и всички места и чудеса свързани с чистата неопорочена вяра.
В Лука 4:6 дявола казва следното на Иисус: “над всички царства и славата им, е мене предадена, и аз давам, комуто искам”.
"Дявола" както вече писахме е условен, събирателен образ, но много често има реални измерения и последствия в нашия живот - злоба, инат, мързел, надменност…
Иисус е роден близо до градчето Витлеем в изключително бедна и скромна обстановка. Такъв е и целият Му живот. Напътства хората, изцерява ги, възкресява мъртви. Избира дванадесет, които
да бъдат винаги до Него за да видят делата Му, за да почерпят от силата и мъдростта Му. След възкресението Си, им се явява за да обяви началото и на тяхното дело – разпространение на истината
по целия свят.
Без възкресение – няма Християнство, тоест нямаше да е разпространено по целия свят, нямаше да има вяра в Богочовечността на Иисус, нямаше свързаните с Него свети места да лекуват и зареждат с енергия.
И.Панчовски: “Безспорно е, че всеки народ си има свои национални герои и пророци, които са го вдъхновявали и ръководили към напредък и успех в историческия му път. Влиянието на някои
велики хора е прекрачило тесните граници на техните народи и те са станали всепризнати духовни ръководители на цялото общество и човечество. Но религиозната и нравствена обнова на света е
свързана с личността, делото и учението на Иисус Христос.”
Иисус разказва следната притча:
" Чуйте друга притча: имаше един човек стопанин, който насади лозе, огради го с плет, изкопа в него лин, съгради кула и, като го предаде на лозари, отиде си.
И когато наближи гроздобер, той изпрати слугите си при лозарите, да му приберат плодовете.
А лозарите, като уловиха слугите му, едного набиха, другиго убиха, а трети с камъни пребиха.
Пак изпрати други слуги, по-много от първите; и с тях сториха същото.
Най-сетне изпрати при тях сина си, като каза: ще се засрамят от сина ми.
Но лозарите, като видяха сина, казаха помежду си: този е наследникът; хайде да го убием и да присвоим наследството му.
И, като го уловиха, изведоха вън от лозето и убиха.
И тъй, като си дойде господарят на лозето, какво ще направи на тия лозари?
Отговарят Му: злодейците ще погуби зле, а лозето ще даде на други лозари, които ще му дават овреме плодовете. Иисус им казва: нима не сте никога чели в Писанията: “камъкът, който отхвърлиха зидарите, той стана глава на ъгъла: това е от
Господа, и е дивно в очите ни”?
/Св.Библия, Нов завет, Ев.от Матей 21:33-42/
==================================================================
Мохамед (Мухаммад ибн Абдулах)
Преди да започна с живота на Мохамед, трябва да кажа че мюсюлманите и евреите са братя според първия закон Мойсеев.
Авраам има син от египтянката Агар и му дава името Измаил. Но най-добре да видим извора:
" И пак рече Ангелът Господен на Агар: ще умножа и преумножа твоето потомство тъй, че от множество не ще може да се изброи.
И още й рече Ангелът Господен: ето, ти си трудна, и ще родиш син, и ще го наречеш с име Измаил; защото Господ чу твоето страдание;
той ще бъде между човеците като див осел; ръцете му ще бъдат против всички, и ръцете на всички - против него; ще живее пред
лицето на всичките си братя.” /16:10-13/
" И Бог беше с момчето; и то порасна, и заживя в пустинята, и стана стрелец с лък.” /21:20/
" Ето родословието на Измаила, сина Авраамов, когото роди Аврааму египтянката Агар;
и ето имената на Измаиловите синове, имената им според тяхното родословие: първенецът Измаилов Наваиот, след него Кедар, Адбеел, Мивсам, Мишма, Дума, Маса, Хадад, Тема, Иетур, Нафиш и Кедма.
Тия са Измаиловите синове, и тия са имената им, според заселищата им, според шатрищата им. Това са дванайсетте князе на племената им.” /25:13-16/
/Св.Библия, Стар завет, Първа книга Мойсеева/
Както виждаме наистина потомството на Измаил живее в пустинята и е „между човеците като див осел”. Поредното сбъднато Библейско пророчество.
Мохамед (Мухаммад ибн Абдулах) е роден около 570 г.сл. Христа в град Мека, чиито баща умира седмици преди това и го оставя под грижите на дядо му. Едва навършил осем години той вече е кръгъл сирак и негов наставник става чичо му Абу Талиб.
Отначало се прехранва като пастир, по-късно като придружител на кервани. На 25 години се оженва за Хадиджа, вдовица от знатен търговски род.
На 40 години започва да чува гласа на архангел Гавриил, впоследствие осъзнава ролята си и започва да записва всичко чуто.
Ц.Теофанов:
" Имал авторитет на солиден и уравновесен
мъж, но подобно на останалите Божи пратеници в началото го разбирали малцина. Близките му от рода Курайши посрещнали проповедите му с присмех, наричали го “луд поет”, “магьосник”.
Трудно им било да скъсат със езическите си вярвания, а от друга страна виждали заплаха за властта си в Корана, който осъжда алчността, лихварството, гнета.
През 630 година Мухаммад повел към Мека 10-хилядна
бедуинска войска и влязъл в града без бой, като не позволил да го опустошат. Посетил Кааба, повалил кумирите и обявил храма за ислямска светиня.”
В.Соловьов:
" Дните на персийското, както и на византийското
владичество в Арабия са преброени. В Мека се е родил човекът, чрез когото се изпълняват древните Божии обети за Измаил, неговия праотец, дадени чрез Мойсей в Библията:
“Ангелът Господен пак рече на Агар: ще умножа и преумножа твоето потомство…” /Битие 16 : 10-12/
Измаил е син на Авраам, т.е. мюсюлманите са кръвни братя с евреите (макар че всички хора са кръвни братя помежду си)".
Ето какво е записал Мохамед в Свещеният Коран за Иисус (Иса), Старият Завет (Тората) и Новият Завет (Евангелието):
" И изпратихме по следите им Иса, сина на Мариям, да потвърди Тората, което бе преди него, и му дарихме Евангелието, в което има напътствие и светлина, и поучение за богобоязливите.”
/Сура 5,част 6, 46/
Няколко месеца преди смъртта си през 632 година, Мухаммад изпълнил т.нар. “прощално поклонение” пред храма Кааба.
Както Библията, така и Корана притежават един неподражаемстил, отличаващ ги от всяка друга книга. Не може да бъде надмината мъдростта и редът на словата, положени в тези книги на живота.
Историята дотук доказа това.
Естествено писахме че във всяка книга има и истина и лъжа, и уловки и т.н. Така че търсенето и поуките са вечни, а пристрастията опасни.
" Хвала на Аллах – Господа на световете
Всемилостивия, Милосърдния
Владетеля на Съдния ден
Само на Теб служим и Теб за подкрепа зовем
Насочи ни по правия път,
Пътят на тези, които си дарил с благодат,
а не на тези, над които тегне гняв, нито на заблудените ".
/Свещен Коран, Първо знамение – Сура Откриване/
" Когато Аллах рече: “О, Иса (Иисус), Аз ще те прибера и ще те въздигна при Мен, и ще те пречистя от невярващите, и до Деня на възкресението ще сторя онези, които те последваха, над онези,
които не повярваха. После при Мен ще се завърнете и ще отсъдя между вас в онова, по което сте били в разногласие.
А онези, които не повярваха, ще накажа с тежко мъчение в земния живот и в отвъдния. И не ще има за тях избавители ".
/Свещен Коран, Сура Родът на Имран (Ал Имран), стих 55, 56/
http://www.esencia1.info/static.php?page=static090323-113728
Човешката потребност от знания за Бога
конференция
5 години Федерация за духовно единение РОЗА
5 години
федерация за духовно единение - Роза
ФДЕ " Роза" и издателска къща "Новата цивилизация"
организират на 10 -11. 04. 2010г.
двудневна конференция на тема
"Потребността на човека от знание за Бога"
в салона на клуб "Катарзис",
ул. "Гюешево" 64, ж-к "Сердика"
Начало 11 часа
I -ви ден - тържествено честваване 5 години от създаване ФДЕ - Розa
11.00 Музикална част - изпълнение на пиано, на цигулка, песни
11.30 Приветствено слово към гостите от Председателя на ФДЕ "Роза" - В. Николова
11.40 Приветствено поздравление от академик Атанас Панчев
11.50 Кратко представяне на федерацията от Константин Златев
12.00 "Споделени моменти" - поздравления или споделяния от привърженици и приятели.
13.00 За нашата "Роза" с любов - спомени и впечатления от учредители и членове
- С какво ме привлече идеята за духовно единение.
- Какво ми даде федерацията за петте години единение
13.50 Изказване на приветствия и благодарности към приятели и съидейници
14.00 Божествен благослов за бъдеща дейност на федерацията от Отец Георги Спасов
14.10 Гощавка с "хляб и сол" в барчето "Седянка" - приятелско общуване
15.00 Прожектиране на мултимедия " С ухание на Роза" - ретроспекция към изминалите години
15.30 Философията на Бога отразена в "Бхагавад Гита" - Върбанка Николова
15.50 Духовно осъзнаване и развитие - висша цел на живота - Паско Николов
16.10 Трансцендентната наука за Бога в епохата на Огненото кръщение - Магдалена Георгиева
16.40 Представяне на сайт "Розариум - сайт за културно-философски диалог" на федерацията
17.10 Творчески изяви на членове от федерация "Роза"
17.30 Поздравления от представители на ИСКОН към федерация "Роза" с песни за Бога
17.50 Приемане на прасад - благословена храна за гостите
II- ри ден- Ден на единение чрез осъзнаване и сплотяване
11.00 Откриване с песни
11.20 Словото на учителя Беинса Дуно за Бога - Константин Златев
11.50 Представяне на "Роза на мира" - Тодор Ялъмов
12.20 Живият Господ е тук - Мариана Маринова
12.50 Служене на Бога чрез танц - Румяна Ковачева
13.10 Познанието за красотата, доброто и истината в Божието провидение за сътворение към свят на свобода, мир, единство и щастие - Ангел Стефанов
13.40 Познаването на Бога от човешката душа - Люсиена Костова
14. 00 Почивка и приятелско общуване
15.00 Представяне на танца "Чаткалина" - Димитър Кръстев
15.20 Ценностите и добродетелите като път за познаване на Бога - Снежана Димитрова
15.40 Знанието за Бога, отразено в книгите на Мегре - академик Атанас Панчев
16.00 Какво ни говори Агни Йога за Божествената същност - Валя Стоянова
16.20 Мултимедия - "Среда за духовен растеж" - Теодора Мечкарова
16.40 Духовната посока на българите - Николай Николов
17.00 Единение, самокръщение, единосъщие - Димитър Александров
17.20 Издигане на призив от ФДЕ "Роза" за по-действено и целенасочено единение
17.40 Закриване с песни
понеделник, 19 юли 2010 г.
Изказване на зулуския духовен водач Кредо Мутва на конференция за опазване на езерата, проведена на 2 октомври 1999 година в САЩ
Независимо кои сме, независимо в коя част от света живеем ние сме едно. Ние сме едно един с друг. Ние сме едно със Земята. Ние сме едно с Луната, със Слънцето. Ние сме едно със звездите. Моля ви, помнете това. Безполезно е да опазвате същности като водата и дърветата, ако сте се отчуждили от тези същности. Не можете да опазите нещо, което не чувствате в себе си. Не можете да опазите нещо, което не е част от вас самите.
Когато бях посветен за пръв път през 1937 година в тайните и знанията на Майка Африка, моят учител – а това беше моята леля – ми нареди да изляза и да напълня един малък глинен съд с вода. След това ми каза: „Погледни във водата – какво виждаш?” Бях хванат в капан, понеже един посветен не бива да има его. Той не бива да се позовава на себе си. Казах: „Лельо, в тази вода виждам една личност.” Тя попита: „Кой е тази личност?” Не посмях да кажа, че това съм аз. Отвърнах: „Това е лицето, за което знам, че е син на моята майка, единственият ú син.” А тя рече: „Да, ти си и в тази вода, и водата е в теб. Докато не узнаеш това, че ти и водата сте едно, не трябва дори да пиеш водата, не трябва дори да мислиш за нея, защото това би означавало, че си се отделил от нея.”
Уважаеми, където и да отидете в Африка, ще намерите африканци, които се обръщат към водата с едно наистина интересно име. В езика на хората суахили в Кения водата се нарича „ма-гии”. В езика на зулусите водата се нарича „аманзе”. А на езика на племето бетсу в Есуту – малко кралство в Южна Африка, водата се нарича „мазте”. И всички тези думи, където и да отидеш, означават едно и също нещо: „течността на съзиданието, нещото, което е направило нещо, нещото, което е накарало друго нещо да съществува”…
В древни времена в Африка се случвало да рискуват живота си, за да защитят водата. В древни времена нашият народ наказвал сурово всеки, когото заловял да уринира в поток или река. В моята страна се среща вид мравки, дебели като мен, които са много войнствени. И ако ти, мъдри човече, бъдеш хванат да правиш вода във водата, една от тези хубавици ще бъде взета и накарана да те хапе по онова нещо, като я затворят в отвора му в продължение на няколко часа, и това ще бъде най-големият урок, който някога ще научиш.
Африканците казват, че никое наказание не е достатъчно жестоко за онзи, който убива природата. В Южна Африка и по цяла Африка има дървета, които нямаш право да сечеш. И понякога тази забрана отива до такива крайности, че даже сега, в днешно време, един ден аз, Кредо Мутва, бях изправен пред един вожд на племе и обвинен в убийство. Обвинението беше наистина сериозно и след процес, който продължи три дни, бях оправдан, само защото пледирах, че съм виновен, но ненормален. Свещеното същество, което бях убил, се беше намесило в обяда ми, което в книгата на Кредо Мутва е смъртно престъпление. А кое беше това същество? Това беше една муха… Обикновена домашна муха. В Южна Африка има племе, наречено бахуне-бамата, което дори сега ще ви обвини в убийство, ако ви хване да нараните муха.
Почитаеми, нашите хора вярват в много странни неща по отношение на водата. Те вярват, че водата е жива същност. Вярват, че водата има ум и помни. Причината, поради която едно езеро се образува там, където е, причината, поради която реката тече през местата, през които протича, не е, защото това е правилното място, през което да протича водата – не! Причината е в това, че на мястото, през което протича реката, има енергия, невидим дух, който преминава като змия под земята, през ситния пясък и се движи в посока, противоположна на наклона, по който протича реката. Ако тази голяма огнена змия, както я наричаме ние, тази невидима енергия умре, тогава реката също умира. На нас ни е казано, че езерата се образуват, където се образуват, защото съществува споразумение между водата и определени видове скали.
На езика на моите хора, зулусите, езерото се нарича „исиби”. От тази дума „исиби” е образуван глагол, който означава „да закърпя”. Ако има дупка в дадена материя и вие направите кръпка върху нея, тази кръпка се нарича „исиби”, а вас ви наричат „исибелла” („възстановител”). Защо казваме, че езерото е „възстановител”? Ние вярваме, че дадено езеро контролира силите на всички живи неща около него. Дадено езеро контролира силата на всяка птица, всяка риба, всяко мъничко същество, което намерите във водата, то контролира и стимулира и жизнените сили на по-големите животни, чак и включително до човешките същества, които са същите. И всеки път, когато по земите ни е имало болест, кралете ни не разрешавали на нашите хора да се доближават до езерата. Не им разрешавали да навлизат в това поле. Съществува невидимо поле на сила около езерото. Ако си свалите дрехите и намокрите малко кожата си, и влезете в това поле, ще почувствате нещо като пощипване. Това ние наричаме „дух на водата”, „исиби”, възстановителя на живота.
Нашият народ вярва, че има музика, един вид общуване, което се осъществява между потоците и реките, и езерата. Ако унищожиш едно езеро, което е, да речем, на 20 мили от друго, музиката прекъсва и езерото, което си разрушил, умира, както и езерото, с което то е общувало.
Дами и господа, много пъти в Африка, когато съм започвал да се боря, за да запазя онова, което съм мислел за свещено, често са ме укорявали, осмивали и дори са ме били като суеверен дивак. Но проповядвах само онова, което моите предци са проповядвали. Проповядвах онова, което нашите майки са ни учили – че водата е свещена. Тя е жизнената кръв на Великата Майка. Не бива да я проклинаме и не бива да ú пречим, защото ако го направим, водата умира.
Нашият народ казва, че водата е първото нещо, което ви се случва. Тя е и нещото, което се случва през целия ви живот. И тя ще бъде последното нещо, което ще ви се случи. Когато се раждате, ви къпят и така бивате венчани за духа на водата. Когато си тръгвате, поемате вода и ставате едно с нея. Вие пиете, миете се и почиствате дрехите си. Вие пиете духа на водата независимо дали това ви харесва, или не, независимо дали вярвате в духа, или не. Нашият народ също вярва, че когато умрете, ще бъдете изкъпан с вода – не за да ви изчистят, защото кой би поискал да изчисти някого, който е ритнал ведрото? Вие трябва да бъдете изкъпан, за да можете бързо да стигнете до мястото за даването на присъди и да преминете към следващата си инкарнация.
Нашият народ казва, че водата има уши. Имаме поговорка, която твърди: този, който прави любов със съпругата на друг на брега на реката, трябва да внимава и да не издава силни и глупави шумове. Защо? Заради водата. Ако близо до поток се излъчва страстна емоция, потокът някак я записва. И сещате ли се какво ще се случи? Това, което сте направили край реката, един ден ще бъде чуто от всеки в околните села. И ще има да се чудите откъде са могли да чуят за това.
В Южна Африка има верига планини, наречени Devaterbergh. Има много извори и фонтани с вода, а в миналото са били много повече. И когато стигнете до водните планини и седнете там сам, напълно сам, ще чуете ясно звуци от древните битки, които са се водили в тези райони. Ще чуете цвилене на коне, звън на саби, воини, които крещят, и хора, които умират от раните си. Ще чуете това, защото водата има уши.
Дами и господа, има много неща, които бих могъл да споделя с вас. Но нашият народ казва, че онзи, който говори много, кара хората да се уморяват. Аз не съм дошъл тук, за да ви уморявам. Аз съм тук, за да ви кажа следното: нека с цената на всичко запазим красивата песен на природата. Нека почитаме всяко езеро и всяка река. Не просто като интересна ивица вода, през която разглезени милионери профучават в своите мощни яхти – не! Нека почувстваме водата, нека се вслушаме във водата и нека станем едно с водата.
Придружава ме моята „ритуална съпруга” – Нобелла. Тя има дарбата да намира вода. В Европа щяха да я ценят, също и в САЩ, но поради бързото загиване на нашата култура на чернокожите в Южна Африка жена като Нобелла има по-голям шанс да бъде изгорена като вещица. Тя може да намира вода и понякога аз си правя шеги с нея. Понякога я водя със завързани очи до място, за което знам, че има голяма канализационна тръба, която минава под земята, и когато тя открие това, много се ядосва. А тя има много сприхав нрав. Тя се вбесява, защото канализационната вода сега е претоварена с толкова мъртви вещества, че самата тя (водата – б.р.) е умряла. Тя е умряла като жива същност. Живее само като течна същност, която отнася боклуците до мястото, до което достига.
Дами и господа, моля ви, нека възстановим Земята. Нека приемем едно нещо, което нашите майки са приели и нашите бащи са знаели: че Земята е живо същество, където всяко нещо е свързано с всяко друго във вечен съюз. И ако разрушите едно нещо в единия край на света, вие създавате верига от разрушение, която разрушава всичко друго.
Нека ви кажа две последни неща. Едното е, че великите разказвачи на истории в нашите племена са ми разказвали, че прясната вода не е родена на нашата Земя. Разказвали са ми, че някога, преди много хиляди години, една ужасна звезда – или видът, който наричали Му-шо-шо-но-но, звездата с много дълга опашка – слязла много ниско в нашите небеса. Дошла толкова близо, че Земята се обърнала с главата надолу и небесата се оказали отдолу. Целият свят се обърнал наопаки. Слънцето изгрявало на юг и залязвало на север. След това закапали капки от горящо черно вещество – нещо като стопен катран, които изгорили всяко живо същество на Земята, което не успяло да ги избегне. След това станал потоп, придружен с ветрове – толкова силни, че отнесли целите планини. А след това западали големи буци лед и целият свят бил покрит с лед в течение на много поколения. След това оцелелите хора видели изумителна гледка. Видели реки и потоци с вода, от които можели да пият, и огромни риби, които били избягали от морето и сега живеели в тези реки. Това е историята на нашите предци. На нас ни казват, че същото това нещо ще стане отново много скоро. Защото голямата звезда, която е лавата на нашето Слънце, ще се върне в деня на годината на червения бик, която е годината 2012-а.
Радвам се, че няма да съм тук, за да гледам веселбата. Моето желание е следното: да бъде благословено всичко, което сте направили, всичко, което смятате да направите. Нека всичката сила, която съществува отвъд звездите, да подкрепи вашите усилия, защото всяко езеро, чийто живот възстановите, е цял един спасен свят. Благодаря ви.
Превод от английски език: Емилия Манолова
Кредо Мутва за лечението на СПИН
Кредо: Бих желал да кажа на света, че аз не съм знахар, шарлатанин или любител на сензациите. Аз съм възрастен човек, който е видял много. Искам светът да знае, че съществува лъч надежда, който се излъчва от Южна Африка.
Това е растение, което е на път да изчезне, растение, което се нарича Suderlandia Fructosate. Това растение прави чудеса за онези, които са болни от ужасната болест, наречена СПИН. Растението е толкова невероятно, че чудесата се виждат в рамките на седмица или две седмици. Ако това растение се даде на човек, който е на смъртно легло, в резултат той става, има много повече енергия, излекува се от депресията и получава добър апетит. Въпросът е спешен, защото учените не създадоха лекарство за СПИН. Според мен това растение трябва да бъде засадено от всички правителства, които ги е грижа, от всички организации, които ги е грижа, и да бъде дадено на всички човешки същества безплатно.
Стив (интервюиращият): Абсолютно. Но аз мисля, че хората трябва да знаят и какво да правят с това растение.
Кредо: Не трябва да правят нищо, сър. Засаждате растението, късате листа от него и ги поставяте в чаша за чай, и ги попарвате във вряла вода. След това оставяте чашата да престои, както ако правехте чай, а след това просто изпивате този чай. Пациентът го изпива.
Стив: Листата и червеното цвете ли?
Кредо: Да.
Стив: Смесваш ги заедно, така ли? Трябва ли преди това да ги изсушиш?
Кредо: Не, можете да ги берете направо от градината, защото ако ги сушите твърде много, те някак губят от огромния си дух. Това е всичко, което трябва да направите. Има добри лекари, с които аз работя, които правят хапчета от него. Но според мен случаят е спешен за страната ни и за света. Вижте, аз не мога да излекувам хората от Африка, без да излекувам хората от Карибите, защото СПИН се разпространява навсякъде по света. Ако лекувам само хората тук, ще дойдат нови болни и ще заразят излекуваните – затова трябва да лекуваме целия свят.
Първоначално растението Suderlandia го имаше навсякъде в Африка. Но имаше и една сивокафява птичка, която се хранеше със Suderlandia. Тази птичка обаче става за ядене и гладуващите хора я избиваха, в резултат на което тя сега вече почти е изчезнала, а земята тук е трудно да се култивира.
Стив: Имаш предвид, че семената не се разпространяват?
Кредо: Да, да. Трябва да се вземе шкурка и да се засажда всяко малко семенце. Семената са малки – по-малки от тези на гроздето. Поставяте всяко семенце в малка саксия. Оставяте го да порасне до около 3-4 инча (7,5-10 см – б.р.). След това го пресаждате в полето или на затревена земя. Можете да направите голяма градина – 20 акра или повече, и да го садите там. Има фермери, които вече ги засадиха, но те са твърде малко, а светът се нуждае спешно от растението – не трябва да бъдем егоисти. На английски това растение се нарича Suderlandia Fructosate. Африканците го наричат kalkoe nbos. Растението е известно от хиляди години като антидепресант, усилващо апетита и подсилващо имунната система на човека.
От много време растението е използвано с голям успех и в борбата против рака – използват го и сега. Използват го и за болести като туберкулоза – преди да се появят стрептомицинът и другите подобни лекарства против туберкулозата. В древността венерическите заболявания като гонорея, сифилис и други са били нелечими така, както сега е СПИН – затова нашите хора го използвали и за лечение от венерически заболявания. Иначе щели да загинат, както сега загиват аборигените – от болести, пренесени от Европа.
Аз и група лекари открихме, че влиянието на това растение е драматично – изпробвахме го върху хора, които бяха на смъртно легло, които бяха изписани, за да си умрат в къщи. За две седмици или месец те се оправяха. Една дама в Зулуленд е спасила много хора, обречени на смърт от СПИН; една моя студентка – Вирджиния Рателе – също спаси племенното си село в Куруман. Но става нещо странно. Аз и Вирджиния, които живеем в планините, сме заплашвани и тероризирани от хора, които са професионалисти в тази област.
Аз не твърдя, че колкото и драматични да са резултатите от това растение, то е лекарството, което ще ни отърве от болестта СПИН, но смятам, че то ще забави болестта дотогава, докато учените фармацевти открият истинския лек, който не е токсичен. Аз твърдя, че това растение Suderlandia изобщо не е токсично. То е използвано даже от президента Пол Крюгер – той веднъж изпратил от това растение на един германски принц, който бил болен от рак на гърлото, но корабът пътувал много бавно и докато стигне, вече било твърде късно.
Аз мисля, че Обединените нации трябва да се заемат с отглеждането на това растение, защото сме изправени пред спешен случай в световен мащаб. Аз твърдо вярвам, че тази болест е сътворена от човека. Начинът, по който тя се държи в човека, показва, че не е създадена от Бога. Тази болест показва сатанинска интелигентност и аз твърдя, че в Африка има лъч надежда, който е на път да бъде удавен от алчност и секретност… Аз твърдя, че това растение принадлежи на цялото човечество. То принадлежи както на малките деца, които умират от СПИН, така и на мъжете и жените, и вярвам, че учените ще могат да създадат лекарство против СПИН от това растение. Отправям този апел към света, защото нашето правителство изглежда напълно безразлично към това предложение, което правя на цялото човечество.
Едно растение от вида Suderlandia plant може да излекува 10 души и на нас ни трябват плантации от него. Аз твърдя, че това растение не може да служи като играчка за алчни бизнесмени, нито на крадливите фармацевтични компании, които крадат съкровищата на Африка и ги заключват в компютри, и ги наричат интелектуална собственост. Нямаме нужда от болест като СПИН, която да намалява населението на света. Казвали са ми, че тази болест е създадена, за да разруши Африка, и сега вярвам в това. Но ще ви кажа едно. Няма да позволя Африка – една погрешно разбирана и погрешно представяна нация, да загине и да отговори на проектите на заговорниците. Аз твърдя, че Африка трябва да живее, че Китай трябва да живее и че дори Съединените щати трябва да живеят. Има лъч на надежда, тъничък лъч на надежда, който идва от Африка, и аз апелирам към всяко човешко същество да го увеличи, да разпространи надеждата по света.
Едно време имаше болест, наречена малария, която унищожи много хора в Средния изток (Близкия изток – б.р.), в Африка и другаде. Тогава от Африка се появи тънък лъч на надежда, който ставаше все по-голям и по-голям. Той беше кората на хининовото дърво, хининът. Хининът спаси хиляди хора.
Аз твърдя, че хората не трябва да гледат на мен като на мошеник или ексцентрик. Аз съм изследовател, макар и самоук. Пиша книги, които се продават по целия свят. Аз съм изобретател и историк, и традиционен лечител. И ви моля, онези, които не ми вярват, нека дойдат в Африка и видят сами това растение. Твърдя, че никоя организация няма право да нарича това растение своя собственост, никоя! Аз казвам – нека надеждата за човечеството изгрее от Южна Африка и се разпространи по цялата планета.
Ако СПИН е създадена, за да намали населението на планетата, това е нещо самоунищожаващо. Единственият начин, по който хората могат да бъдат накарани да се размножават с по-бавни темпове, е да спрем войните по света. Когато някой континент бъде разтърсен от война, хората се размножават повече. Хората се размножават от страх. Хората се размножават от несигурност. Вие, лицемери от Обединените нации, вие, лъжци зад стените на Обединените нации, всички вие – отправям към вас предизвикателството да изградите един по-сигурен свят, а не свят, изгниващ от заболявания.
Благодаря ви.
29.04.2001 г., Йоханесбург, Южна Африка
Превод: Емилия Манолова


